Mezinárodní Asociace Nezávislých Esoteriků

Čarodějnice

Noc z 30.dubna na 1.května vždy byla pokládána za magickou. Svátek se původně pravděpodobně slavil o úplňku, jenž byl nejblíže dnu, nacházejícímu se přesně mezi jarní rovnodeností a letním slunovratem.

Tuto noc se lidé schází u zapálených ohňů a slaví příchod jara. Lidé věřili, že tuto noc se čarodějnice slétají na čarodějnický sabat a skutečně je tato noc jedním z největších pohanských svátků. Lidé také věřili například v otevírání různých jeskyní a podzemních slují, ve kterých se daly nalézt poklady.

Hlavním úkolem tohoto starého lidového svátku byla oslava plodnosti. Zapalovala se smolná košťata a vyhazovala se do výšky. Popel z těchto ohňů měl mít zvláštní moc pro zvýšení úrody. Někdy se rozhrnutým popelem vodil dobytek k zajištění plodnosti, jindy se přes oheň skákalo kvůli zajištění mládí a plodnosti.

Pálení čarodějnic i dnes patří k velmi populárním lidovým zvykům. Pro lidi, kteří rádi stráví večer v příjemné atmosféře u ohně, připravuje Chvalský zámek velký zábavný program.

Zveme Vás zúčastnit se této akce a navštívit naší věštírnu, která bude k dispozici po celou dobu trvání od 14.00 do 22.00.

Kde nás najdete:
Chvalský zámek,
Na Chvalské tvrzi,
Praha 9 - Horní Počernice
TOPlist