Litoterapie neboli přirozené působení drahokamů a polodrahokamů na lidské tělo je metoda naladění energetické rovnováhy člověka. Energie kamene se prostřednictvím frekvence, intenzity světla, vibrací barev a vnitřních impulsů napojuje na  energetickou soustavu člověka. Kontakt těla s kamenem má příznivý účinek při rozpouštění duševních, emocionálních a fyzických bloků.
 
 
 
Turmalín je účinný léčitel těla i duše. Jedinečný kámen, který působí ve prospěch svého majitele a přináší mu radost, pohlcuje negativní vibrace, odstraňuje stres, zlost a strach. Propojuje, čistí a harmonizuje čakry, transformuje příliš těžkou energii do podoby lehkých vibrací, odstraňuje bloky z aury, udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii, vyrovnává všechny čakry a vytváří ochranný štít kolem těla.
 
Černý turmalín chrání před zářením mobilních telefonů, mentálními útoky, kouzly a nepřátelskými myšlenkami. Dokáže od vás odvracet negativní energii všeho druhu. Brání před nemocemi, posiluje imunitní systém. Přináší úlevu od bolesti. Černý turmalín se slídou vrací kletby a špatné myšlenky zpátky k jejich zdroji, díky čemuž se tomu, kdo je vyslal, dostane patřičného ponaučení.
 
 
Tibetské korálky DZI jsou speciálním druhem achátu, který je pomocí vybroušení ozdoben mystickými znaky. Korálky Dzi v asijských kulturách, včetně Tibetu, jsou považováni za posvátné. "Dzi" znamená lesk, jas, nádhera, v mandarínské čínštině zní jako "nebeský korálek".
 
Tibetské korálky Dzí slouží od nepaměti jako ochranný amulet a jsou velice důležitou součást tibetské kultury. Tibeťané věří, že korálky Dzi nejsou tvořeny lidskýma rukama, ale jsou božského původu. Tím, že jsou tvořené bohy, jsou považovány za velmi vzácný a mocný amulet. Říká se, že je darují bohové ve prospěch těch, kteří si zasloužil je najít. Proto korálky Dzi se nejčastěji objevují v tibetských chrámech, kde zdobí ty nejvzácnější sochy a oltáře. Přinášejí štěstí, odrážejí zlo a chrání fyzické tělo svého nositele před poškozením a nemocemi.
 
Korálky Dzi se rozdělují na 3 zákládní skupiny:
• starověké Dzi, staré desítky tisíc let
• starožitné Dzi, více než 100 let staré
• novodobé Dzi, tvořené součastnými mistry, ne starší než 100 let.
 
Starověké a starožitné korálky Dzi jsou pro Tibeťany neskutečným pokladem. Obvykle se dědí, lze také získat darem. Pokud by korálek Dzi jeho majitel prodal, dle tradice by ztratil ochranu a přivolal na sebe smůlu. 
 
A i novodobé korálky Dzi jsou atraktivní, krásné šperky, ve kterých se snoubí mystičnost, tibetské tradice, neopakovatelnost a tradiční používání jako ochranného talismanu. 
 
Motiv očí je nejčastěji zobrazovaným symbolem na korálkách Dzí.
2 oka přinášejí harmonii a lásku. Pomáhají spatřit spřízněnou duši, do vztahů přinášejí novou energii a štěstí.
3 oka přinášejí pohodu a štěstné náhody. Posilují fyzicé tělo, podporují zdraví Přináší dlouhověkost, úspěch a bohatství.
5 ok přinášejí bohatství. Napomáhá k dosažení vytyčených cílů a velkých změn v životě.
6 ok napomáhájí k odstranění šesti základních bloků lidského života – nemoci, nehody, chudobu, nešťastné náhody, podvody a neočekávanou smrt.
9 ok májí velkou sílu, přinášejí štěstí a požehnání. Sloužejí ochranným talismanem proti démonickým silám.

Bez ohledu na počet očí všechny korálky Dzi mají mystickou pozitivní energii, která přinášejí štěstí, chránejí před neštěstím, podporují zdraví a dodavají člověku sílu.

Achát ve skutečnosti není pouze jeden minerál, ale kombinace křemene, opálu a chalcedonu. Je to stálý kámen tvořený mikroskopickými krystaly křemene ukládaného ve vzájemně spojených proužcích. Achát má velmi zajímavé vlastnosti. Je kámenem ochrany, síly a harmonie. Dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu, podporuje sebedůvěru a napomáhá sebepoznání, posiluje soustředění, dodává odvahu a upřímnost, potlačuje strach. Achát zvyšuje životní energii nositele. Pomáhá ke stabilizaci tělesné i citové energie, podporuje sebedůvěru, posiluje schopnost soustředění. Pomáhá sebepoznání, posiluje odvahu činit praktická rozhodnutí i nebát se upřímnosti sama k sobě. Odstraňuje vnitřní napětí, pomáhá překonávat negativní pocity, léčí vnitřní zlobu. Navozuje pocit bezpečí a jistoty. Posiluje lásku a dodává odvahu k hledání lásky nové. Stabilizuje auru, přetváří negativní energie. Ideální ochranný kámen.