Litoterapie neboli přirozené působení drahokamů a polodrahokamů na lidské tělo je metoda naladění energetické rovnováhy člověka. Energie kamene se prostřednictvím frekvence, intenzity světla, vibrací barev a vnitřních impulsů napojuje na  energetickou soustavu člověka. Kontakt těla s kamenem má příznivý účinek při rozpouštění duševních, emocionálních a fyzických bloků.
 
 
 
Turmalín je účinný léčitel těla i duše. Jedinečný kámen, který působí ve prospěch svého majitele a přináší mu radost, pohlcuje negativní vibrace, odstraňuje stres, zlost a strach. Propojuje, čistí a harmonizuje čakry, transformuje příliš těžkou energii do podoby lehkých vibrací, odstraňuje bloky z aury, udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii, vyrovnává všechny čakry a vytváří ochranný štít kolem těla.
 
Černý turmalín chrání před zářením mobilních telefonů, mentálními útoky, kouzly a nepřátelskými myšlenkami. Dokáže od vás odvracet negativní energii všeho druhu. Brání před nemocemi, posiluje imunitní systém. Přináší úlevu od bolesti.Černý turmalín se slídou vrací kletby a špatné myšlenky zpátky k jejich zdroji, díky čemuž se tomu, kdo je vyslal, dostane patřičného ponaučení.
 
 
Tibetské korálky DZI jsou speciálním druhem achátu, který je pomocí vybroušení ozdoben mystickými znaky. Korálky Dzi v asijských kulturách, včetně Tibetu, jsou považováni za posvátné. "Dzi" znamená lesk, jas, nádhera, v mandarínské čínštině zní jako "nebeský korálek".
 
Tibetské korálky Dzí slouží od nepaměti jako ochranný amulet a jsou velice důležitou součást tibetské kultury. Tibeťané věří, že korálky Dzi nejsou tvořeny lidskýma rukama, ale jsou božského původu. Tím, že jsou tvořené bohy, jsou považovány za velmi vzácný a mocný amulet. Říká se, že je darují bohové ve prospěch těch, kteří si zasloužil je najít. Proto korálky Dzi se nejčastěji objevují v tibetských chrámech, kde zdobí ty nejvzácnější sochy a oltáře. Přinášejí štěstí, odrážejí zlo a chrání fyzické tělo svého nositele před poškozením a nemocemi.
 
Korálky Dzi se rozdělují na 3 zákládní skupiny:
• starověké Dzi, staré desítky tisíc let
• starožitné Dzi, více než 100 let staré
• novodobé Dzi, tvořené součastnými mistry, ne starší než 100 let.
 
Starověké a starožitné korálky Dzi jsou pro Tibeťany neskutečným pokladem. Obvykle se dědí, lze také získat darem. Pokud by korálek Dzi jeho majitel prodal, dle tradice by ztratil ochranu a přivolal na sebe smůlu. 
 
A i novodobé korálky Dzi jsou atraktivní, krásné šperky, ve kterých se snoubí mystičnost, tibetské tradice, neopakovatelnost a tradiční používání jako ochranného talismanu. 
 
Motiv očí je nejčastěji zobrazovaným symbolem na korálkách Dzí.
2 oka přinášejí harmonii a lásku. Pomáhají spatřit spřízněnou duši, do vztahů přinášejí novou energii a štěstí.
3 oka přinášejí pohodu a štěstné náhody. Posilují fyzicé tělo, podporují zdraví Přináší dlouhověkost, úspěch a bohatství.
5 ok přinášejí bohatství. Napomáhá k dosažení vytyčených cílů a velkých změn v životě.
6 ok napomáhájí k odstranění šesti základních bloků lidského života – nemoci, nehody, chudobu, nešťastné náhody, podvody a neočekávanou smrt.
9 ok májí velkou sílu, přinášejí štěstí a požehnání. Sloužejí ochranným talismanem proti démonickým silám.

Bez ohledu na počet očí všechny korálky Dzi mají mystickou pozitivní energii, která přinášejí štěstí, chránejí před neštěstím, podporují zdraví a dodavají člověku sílu.

Achát ve skutečnosti není pouze jeden minerál, ale kombinace křemene, opálu a chalcedonu. Je to stálý kámen tvořený mikroskopickými krystaly křemene ukládaného ve vzájemně spojených proužcích. Achát má velmi zajímavé vlastnosti. Je kámenem ochrany, síly a harmonie. Dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu, podporuje sebedůvěru a napomáhá sebepoznání, posiluje soustředění, dodává odvahu a upřímnost, potlačuje strach. Achát zvyšuje životní energii nositele. Pomáhá ke stabilizaci tělesné i citové energie, podporuje sebedůvěru, posiluje schopnost soustředění. Pomáhá sebepoznání, posiluje odvahu činit praktická rozhodnutí i nebát se upřímnosti sama k sobě. Odstraňuje vnitřní napětí, pomáhá překonávat negativní pocity, léčí vnitřní zlobu. Navozuje pocit bezpečí a jistoty. Posiluje lásku a dodává odvahu k hledání lásky nové. Stabilizuje auru, přetváří negativní energie. Ideální ochranný kámen.

 
 
Ametyst má velkou moc a obrovskou ochrannou sílu. Měli by ho nosit lidé, kteří jsou vystavováni psychickým útokům. Náhrdelník z ametystu doplněný fluotitem navíc rozvíjí intelekt, schopností vidění reality místo iluzí a vyrovnává pozitivní a negativní aspekty mysli.
 
Avanturín je kamenem štěstí. Udržuje rovnováhu mezi ženskou a mužskou energií, zvyšuje vnímavost a vytrvalost,
povzbuzuje kreativitu a pozvedává inteligenci, brání před psychickým vampyrizmem, pohlcuje elektromagnetický smog a chrání před látkami znečišťujícími životní prostředí. Příznivě působí na štítnou žlázu, udržuje rovnováhu krevního tlaku, snižuje hladinu cholesterolu, ulevuje od migrén, má velmi příznivý účinek na posílení zraku. Zelený avanturín pomáhá uklidnit a tišit bolesti srdce. Vrací věci zpátky pod kontrolu a dobře pomáhá ve škodlivých podmínkách.
 
Granát je kamenem sebedůvěry a odvahy. Přivádí velké množství energie, udržuje organizmus v rovnováze a dodává potřebný klid, pomáhá v krizových situacích nalézat východiska a dodat víru v lepší budoucnost i přivolat něčí pomoc. Podporuje lásku a sexuální touhu a vylepšuje vztahy mezi partnery, rodinnými příslušníky a mezilidské vztahy. Přináší slávu, vytrvalost, lásku, krásu a stabilitu. Podporuje úspěch při obchodování. Regeneruje organizmus, obnovuje ztracené síly, čistí krev, podporuje metabolizmus, pomáhá lepšímu vstřebávání minerálů a vitamínů, regeneruje DNA, příznivě působí na páteř, srdce a plíce.
 
Fluorit má silnou ochrannou moc. Zahání negativní energii a poruchy všeho druhu, čistí, odstraňuje a přeorganizuje v těle vše, co není v naprostém pořádku, likviduje viry, léčí všechny druhy infekce včetně rýmy a nachlazení, regeneruje kůži a sliznice, odstraňuje vrásky, blahodárně působí na zuby.
 
Jadeit je symbolem čistoty a vyrovnanosti. V orientálních zemích je vnímán jako zosobnění moudrosti získané během rozjímání. Jadeit je spojen se srdeční čakrou a zvyšuje lásku i kvalitu péče o rodinu. Jedná se o ochranný kámen, jenž udržuje svého nositele mimo nebezpečí a vnáší do jeho života harmonii. Jadeit přitahuje štěstí a přátelství.
V duševním životě stabilizuje osobnost a uvádí duši do souladu s tělem. Přináší soběstačnost. Dokáže odhalit negativní myšlenky skryté v hloubi duše a uklidňuje mysl. Podněcuje zrod nových myšlenek a dokáže předestírat jednotlivé úkoly jako jednodušší.
 
Jaspis přináší klid, oporu a pomoc ve stresu, sjednocuje všechny aspekty života, je ochranným kamenem před fyzickými i duševními riziky, pohlcuje negativní energie, dodává odvahu k naplnění všech záměrů, pomáhá při řešení konfliktů, zvyšuje organizační schopnosti, podporuje rychlé uvažování a představivost, potlačuje nebezpečné touhy a rozmary, přivolává štěstí. Srovnává a nastavuje čakry. Zelený jadeit - uklidňuje nervový systém, harmonizuje nefungující vztahy, pomáhá realizovat touhy a vášně, má nejblíže k centru srdce.
 
Korál je ochranný a léčivý "kámen". Červené korály se považují za nejmocnější korály. Pomáhají se nabít energií a životní silou. Ochraňuje těhotné matky, usnadňuje porod a probouzí lásku k dítěti. Je velmi nápomocný při léčení krevních nemocí. Má pozitivní vliv na sexualitu a na lásku jako takovou.
 
Mesíční kámen jako jediný nejlépe upravuje přírodní cyklus ženy.
Je to symbol plodnosti, sexuality. Podporuje životní změny, čistí rozum, tiší nejistotu a starosti, dodává klid, posiluje schopnosti svého nositele, reguluje přetížení a nadměrné sebevědomí, podporuje vnitřní vývoj, laskavost a intuici.
 
Opalit vytváří emocionální rovnováhu. Čistí od negativní energie. Je kamenem přání a naděje. Pomáhá přirozené regeneraci, zlepšuje činnost plic, čistí střevo a sliznice.
 
Perla je od pradávna symbolem čistoty, nevinnosti a moudrosti. Dodává víru, učí nás být štědrými. Pomáhá při zvýšení naší osobní integrity a pomáhá zajistit, abychom se v životě zaměřili na věci, jež jsou pro nás zásadní, a netrápili se věcmi podružnými. Perla tím, že symbolizuje čistotu a nevinnost, je často nazývána jako "kámen upřímnosti". Vnáší pravdu do komplikovaných vztahů a situací. Potlačuje pocity hněvu a vzteklé chování.